O JITCE

Jitka Novotná, moderátorka, dramaturgyně a scénáristka, pochází z Uherského Brodu. Výrazně ji formovala láska k folkloru. Studovala v Brně (Filozofická a Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity, obory muzikologie, němčina a hudební výchova), roku 1997 se přestěhovala do Prahy.

V Českém rozhlase se zpočátku věnovala práci tiskové mluvčí jeho Symfonického orchestru, ovšem aktivity ve veřejnoprávním médiu postupně rozšířila o práci moderátorky a dramaturgyně. Začínala na stanici Vltava, dnes její hlas slyšíte především z vysílání Českého rozhlasu Dvojka, pro který od roku 2014 připravuje cyklus rozhovorů s významnými osobnostmi naší společnosti Stříbrný vítr i další pořady. Jako dramaturgyně se věnuje Nočnímu Mikrofóru a Nedělnímu dobrému ránu.

Řadu let externě spolupracuje s Českou televizí. Vedle moderování koncertů, festivalových večerů a dalších kulturních událostí se realizuje jako scénáristka dokumentů, zejména portrétů špičkových osobností uměleckého světa.

Coby moderátorka a scénáristka galavečerů, ceremoniálů, plesů, prezentací či tiskových konferencí pracuje mj. pro UniCredit Bank, Nadační fond Trebbia, Mercedes-Benz ČR, UNICEF ČR, projekt Světluška, Asociaci českých kameramanů, MFF Strážnice, Triumph, Linde Gas, Zepter International a další společnosti a firmy.

Profesní zkušenosti zúročila ve třech knihách (Když vaří múzy, 2014, Stříbrný vítr, 2017, Stříbrný vítr 2, 2020).

K jejím dalším radostem patří zpěv lidových písní, příroda, chůze, cestování a poznávání zajímavých lidí, míst i témat.

Jitka Novotná
2021
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!